Agencja celna – odprawa uproszczona i fiskalna via HELENA-TS

Helena-TS. Jesteśmy przedsiębiorstwem o utwierdzonej na Pomorzu marce, nieustannie rozszerzającą i ulepszająca przedłużenie przedkładanych usług. Specjalizujemy się w całościowej obsłudze logistycznej towarów transportowanych drogą morską oraz lądową. Od wielu lat współdziałamy z terminalami kontenerowymi, drobnicowymi i masowymi obu portów Trójmiasta: Gdynia i Gdańska.

Naszą specjalizacją w branży TLS jest: transport kontenera, transport morski oraz całościowa usługa w zakresie „kontener transport”. Kompleksowo świadczymy usługi w aspekcie transportu kontenerów, kontenerów chłodniczych, innych towarów zjednostkowanych oraz towarów masowych i drobnicowych, w poszczególnych relacjach: Kontener transport, transport morski (seafreight), transport lądowy (land transport), transport kolejowy (rail transport), a także transport lotniczy (airfreight).

W zakres działania proponowanego przez nas wachlarza usług (obok oferty transport kontenera) wchodzą: transport consulting (konsultacje transportowe), usługi portowe (port services), (usługi celne (customs clearance) oraz (ubezpieczenia ładunków (cargo insurance). Na czoło naszych profesji wysuwa się transport morski.
Za sprawą współpracy z wiodącymi operatorami i przewożnikami morskimi aranżujemy eksport i import przesyłek morskich we wszystkich odniesieniach. Gwarantujemy wszechstronną usługę transportu morskiego przesyłek pełno kontenerowych i drobnicowych (FCL i LCL) ( w systemie „od drzwi do drzwi” – w ramach usługi „kontener transport”.

Nasza oferta włącza całkowitą obsługę eksportową (w tym transport kontenera), reprezentację Klienta przed armatorem/operatorem, prędkie dopełnianie rezerwacji miejsc na statkach, pełną obsługę importową, dostawę w umowne miejsce, wyznaczone przez Zleceniodawcę, załatwianie wszystkich formalności zespolonych ze odprawą przesyłki w porcie, nadzór nad poprawnym wystawieniem dokumentów wysyłkowych i certyfikatów ubezpieczeniowych w przypadku akredytywy, doradztwo kupieckie i ubezpieczeniowe również pozostałe usługi zakresu tematyki „transport morski”. Transport kontenera, transport lądowy: Transport kontenera Helena-TS realizuje własnymi zestawami podkontenerowymi zaopatrzonymi w system obserwowania satelitarnego GPS, umożliwiającymi przewożenie każdych typów kontenerów. Dodatkowo firma Helena-TS kooperuje ze sprawdzonymi przewoźnikami drogowymi, co znacząco wzmacnia rozmiar proponowanych usług. „Kontener transport” oraz transport kolejowy.

Z uwagi na coraz to ożywiony progres transportu kolejowego w Polsce (wyraźny szczególnie na przykładzie terminalu BCT w Gdyni), podpisaliśmy kontrakty z przewoźnikami kolejowymi, aby w pełni wszechstronnie świadczyć usługi na rzecz eksportera lub importera. Oferta HELENA-TS obejmuje: przewozy (transport) kontenerów po Polsce i w relacjach międzynarodowych, przewozy o znacznej wadze kontenerów w kraju, przewozy całopociągowe dla dużej ilości kontenerów. Usługi celne – dokonywane przez osobistą agencję celną. Helena Transport – Spedycja to jedna z najdynamiczniejszych i dysponujących najogromniejszym rutyną agencji celnych w Gdyni i Gdańsku, jaka rozpoczęła działanie usługowe w 2000 roku za decyzją Głównego Urzędu Ceł nr 944.